کاربردهای موتور برق چیست؟تعدادی از مهم ترین کاربردهای موتورهای برق عبارت اند از:

• پشتیبان برق: حتما شما هم تجربه این را داشته اید که برق خانه یا محل کار شما قطع شده و این موضوع شما را دچار مشکل کرده باشد. در دنیای امروز زندگی کردن بدون نیروی برق، کاری بسیار سخت و حتی غیرممکن می باشد. اما یکی از فواید بزرگ اختراع موتور برق در همین مورد بوده و زمانی که برق محل سکونت یا کار شما قطع شود استفاده از یک موتور برق می تواند انرژی الکتریکی مورد نیاز شما را تامین نماید.

• دسترسی آسان به برق: بسیاری از مکان ها وجود دارد که فاقد کابل کشی برق بوده و برق شهری برای آنها تامین نشده است. از جمله چنین مکان هایی می توان به باغات و مزارع اطراف شهر، خانه های ویلایی و جنگلی در دل طبیعت و... اشاره داشت. در چنین مکان هایی می توانید با استفاده از یک موتور برق نیازهایی مانند آبیاری، روشنایی و... را برطرف کنید. استفاده از یک موتور برق بنزینی قابل حمل سهولت دسترسی به برق را در هر محلی برای شما به ارمغان می آورد.

• موتور برق کارگاهی: در بسیاری از کارگاه های صنعتی امکان دسترسی به برق شهری وجود ندارد و در چنین کارگاه هایی استفاده از یک موتور برق بنزینی پیشرفته با مدت کارکرد بالا می تواند بهترین گزینه ممکن باشد.

• تامین برق در سفرها: اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که به سفر کردن علاقه دارید و به نقاطی سفر می کنید که دسترسی به برق شهری ندارند پیشنهاد می کنیم که یک موتور برق کوچک و قابل حمل (موتور برق کیفی) را خریداری کنید و درسفرهایتان به همراه داشته باشید. این نوع موتورهای برق وزن کمی دارند و مصرف سوخت و همچنین صدای آنها نیز کمتر از انواع دیگر است.


ویژگی های یک موتور برق خوب
یک موتور برق خوب و باکیفیت باید برخی ویژگی ها را داشته باشد که در ادامه به مهم ترین آنها اشاره خواهد شد.

از جمله مهم ترین ویژگی های موتور برق خوب می توان به نصب و راه اندازی آسان، قدرت بالا، دوام و طول عمر زیاد، قابل اطمینان بودن، برخوردار بودن از استانداردهای زیست محیطی، سر وصدای کم در هنگام کار و همچنین در دسترس بودن خدمات سرویس، نگهداری و تعمیر آن اشاره داشت. بنابراین حتما در هنگام خرید موتور برق به موارد مذکور دقت نمایید.


ایمنی در استفاده از موتور برق
در صورتی که در هنگام استفاده از موتورهای برق نکات ایمنی را رعایت کنید این دستگاه ها کاملا ایمن و بی خطر هستند اما در غیر این صورت ممکن است برای شما خطرساز شوند. در هنگام کارکرد موتورهای برق مقداری گاز کربن مونوکسید از آنها ساطع می شود که گازی سمی و بدون بو است و استشمام آن خطرساز می باشد. بنابراین باید از این موتورها در فضاهای باز استفاده کرد زیرا استفاده از آنها در فضاهای بسته و کوچک ممکن است باعث مسمومیت و حتی مرگ افراد شود. بنابراین همواره پیش از روشن کردن دستگاه نسبت به تهویه مناسب محیط مورد استفاده اطمینان حاصل کنید.

قیمت موتور برق
قیمت موتور برق بر اساس فاکتورهای مختلفی تعیین می شود. از جمله مهم ترین این فاکتورها می توان به نوع و مدل موتور، قدرت آن، ابعاد و حجم سوخت آن، برند تولید کننده موتور برق و برخی موارد دیگر اشاره کرد. یکی از بهترین و باکیفیت ترین موتورهای برق موجود در بازار موتور برق هوندا است. این موتور برق دارای ویژگی هایی است که باعث محبوبیت آن میان استفاده کنندگان شده است. کیفیت و دوام، بهره مندی از رگلاتور ولتاژ اتوماتیک جهت کاهش نوسانات الکتریکی، حجم موتور و قدرت بالا، وجود لرزه گیر به منظور کاهش ارتعاشات دستگاه، بهره مندی از سیستم محافظ روغن برای جلوگیری از استارت خوردن دستگاه در زمان کمبود روغن و همچنین وجود سیم پیچ تمام مس از جمله این ویژگی ها می باشد.

جهت خرید انواع موتور برق از جمله خرید موتور برق هوندا و خرید موتور برق بنزینی می توانید از طریق شرکت ایران صنعت اقدام نمایید.

مقاله مرتبط


موتور برق چیست؟

موتور برق یا ژنراتور از یک مجموعه به هم پیوسته از قطعات مختلف تشکیل شده و وظیفه آن تبدیل انرژی چرخشی و مکانیکی موتور به انرژی الکتریکی است.

موتور برق

موتور برق نوعی ماشین الکتریکی می باشد که کار آن تبدیل انرژی الکتریکی به مکانیکی است.

انواع موتور برق

موتور برق که با نام های دیگری مانند مولد الکتریکی و ژنراتور برقی نیز شناخته می شود وسیله ای است که برعکس موتور الکتریکی عمل کرده و نیروی مکانیکی را تبدیل به الکتریسیته می کند.

موتور برق بنزینی

موتور برق وسیله ای است که عملکرد آن شباهت زیادی به دیزل ژنراتور دارد با این تفاوت که ابعاد آنها کوچک تر می باشد.