ژنراتورها


شیشه دو جداره صنعتی

بررسی ویژگی های دیزل ژنراتور ولوو

1397/10/4

شرکت ولوو پنتا [(a)|دیزل ژنراتور ولوو|/دیزل-ژنراتور-ولوو] را برای رضایت بیشتر مشتریان با کیفیت بالا وارد بازار نموده است. از مهم ترین ویژگی های [(a)|دیزل ژنراتور ولوو|/دیزل-ژنراتور-ولوو] می توان به دوست دار محیط زیست بودن آنها و همچنین مصرف سوخت کمتر نسبت به نمونه های مشابه است. [(a)|دیزل ژنراتور ولوو|/دیزل-ژنراتور-ولوو] در انواع مختلف جهت استفاده در محیط های گوناگون توسط شرکت ولوو پنتا عرضه می شود.

مشاهده

شیشه دو جداره صنعتی

بررسی دیزل ژنراتور پرکینز

1397/10/3

مشاهده

شیشه دو جداره صنعتی

آشنایی با اندازه گیری ولتاژ (ولت متر)

1397/8/28

برای اندازه گیری ولتاژ در مدارها از ولت متر استفاده می شود که به صورت موازی با مدار قرار می گیرد. ولت متر دارای مقاومت داخلی بالایی بوده لذا جریان عبوری از آن بسیار ضعیف می باشد.

مشاهده

شیشه دو جداره صنعتی

ژنراتورهای DC

1397/8/27

در قسمت قبلی در رابطه با اساس کار ژنراتورها و تئوری کار ژنراتورهای ابتدایی AC و DC صحبت شد. در این مبحث قصد داریم تا در رابطه با ژنراتورهای حقیقی و ساختمان آنها به ارائه مطلب بپردازیم. ژنراتورها از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که در صورت شناخت اجزای اصلی و ساختمان ژنراتور می توانی در زمان بروز ایراد به عیب یابی ژنراتور پرداخته و آن را تعمیر کنیم.

مشاهده

شیشه دو جداره صنعتی

ژنراتورهای تک فاز

1397/8/27

در ژنراتورهای تک فاز تمام هادی های آرمیچر به شکل سری به همدیگر متصل شده و سیم پیچ واحدی را تشکیل می دهند که ولتاژ خروجی در دو سر آن تولید می شود. جهت درک طرز کار ژنراتورهای سه فاز باید اصول ژنراتور تک فاز را به خوبی آموخت.

مشاهده

شیشه دو جداره صنعتی

آزمایش سیم پیچی میدان

1397/8/27

جهت پیدا کردن اتصالی یا قطعی سیم ها در سیم پیچ میدان از اهم متر استفاده می کنند. برای انجام این کار ابتدا سیم پیچی میدان را از آرمیچر جدا نموده تا از ایجاد مدار موازی جلوگیری شود و سپس اهم متر به دو سر سیم پیچی میدان وصل خواهد شد.

مشاهده

شیشه دو جداره صنعتی

عیب یابی و تعمیر ماشین های DC

1397/8/27

زمانی که محرک اولیه (موتور دیزل و یا محورتوربین) به محور ژنراتور متصل شد آنگاه تنها کاری که باید انجام شود این است که بلبرینگ ها روغن کاری شده و اتصال بین ذغال ها و کلکتور بازرسی شود. به ندرت پیش می آید که سیم های ورودی ژنراتور جابه جا یا تعویض شود.

مشاهده

شیشه دو جداره صنعتی

آشنایی با ماشین های الکتریکی

1397/8/27

ما با وسایلی مانند چراغ قوه و رادیوهای جیبی و همچنین تا حدودی سیستم برق اتومبیل که در آنها باتری به عنوان منبع قدرت است آشنا هستیم. در چنین مواردی مقدار جریانی که از باتری کشیده می شود کم می باشد.

مشاهده

شیشه دو جداره صنعتی

ساختمان دیزل ژنراتور جریان مستقیم

1397/3/20

اساس کار ژنراتورها و تئوری کار ژنراتورهای ابتدایی AC و DC در قسمت قبل مورد بحث قرار گرفت. در این قسمت به بحث پیرامون ژنراتورهای حقیقی و ساختمان آن ها خواهیم پرداخت. ژنراتورها دارای اجزای مختلفی می باشند. وقتی اجزا اصلی و ساختمان ژنراتور ساخته شد می توان در موقع لزوم به اسانی عیب های ژنراتور را پیدا کرده و آن را تعمیر نمود.

مشاهده

شیشه دو جداره صنعتی

اصول کار ژنراتورها

1397/3/20

شما به خوبی با چراغ قوه، رادیوهای جیبی و سیستم برق اتومبیل که در آن ها باطری منبع قدرت است، آشنا هستید. در این موارد جریانی که از باطری کشیده می شود کم است. خوب است بدانید باطری ها موقعی که جریان کمی مورد نیاز باشد می توانند مدت ها بدون شارژ شدن جریان مورد نیاز را تامین کنند باطری ها به خوبی می توانند برق دستگاه های الکتریکی را تامین کنند. اما تعداد زیادی از دستگاه های برقی برای راه اندازی به مقدار زیادی جریان، با ولتاژ بالا نیاز دارند. برای مثال لامپ ها و موتورهای قوی به جریان و ولتاژی نیاز دارند که هیچ باطری توانایی تامین آن را ندارد، بنابراین غیر از باطری منابع قدرت دیگری برای تامین برق این نوع وسایل مورد نیاز است. چنین قدرت زیادی توسط الکتریکی به نام ژنراتور تولید می شود. ژنراتورها می توانند جریان مستیقیم DC و یا جریان متناوب AC تولید کنند، که توان آن ها می تواند از چند وات تا چندین مگاوات باشد.

مشاهده