پمپ کفکشپمپ کفکش که در دسته پمپ ‌های مستغرق سانتریفیوژ جای می گیرد و به منظور پمپاژ کردن آب تمیز و باکیفیت از آب های زیرزمینی یا مخازن مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع پمپ‌ ها امکان پمپاژ کردن ذرات سایشی را ندارند. پمپ‌ های کفکش از درجه حفاظت IP68 برخوردار بوده و امکان غوطه وری کامل در سیال را دارند. بین پمپ ‌های کفکش و شناور تفاوتی وجود دارد که مربوط به محل قرارگیری هر یک از آنها می شود. یک پمپ کفکش باکیفیت می بایست توان لازم جهت مکش و تحویل آب را داشته باشد.

پمپ کفکش راد دارای یک واحد پمپاژ مستغرق می باشد که وظیفه آن پمپاژ کردن آب های زیر زمینی به سمت بالا و سپس ذخیره سازی آن داخل یک مخزن است. این آب ذخیره شده در هنگام نیاز مورد استفاده قرار خواهد گرفت. پمپ کفکش به طور کلی به دو نوع مختلف از جمله کفکش معمولی و کفکش شناور تقسیم می شود. پمپ کفکش شناور نسبت به پمپ کفکش معمولی قطر کمتری دارد و در چاه هایی استفاده می شود که قطر کمتری دارند.

جنس پمپ کفکش راد به طور معمول از آلومینیوم، استیل، پلاستیک و چدن است. هر کدام از انواع جنس پمپ‌های کفکش دارای ویژگی های خاص خود بوده و کاربردهای گوناگونی دارند. مثلا از پمپ کفکش استیل و پمپ کفکش پلاستیکی در مناطقی استفاده می شود که آب آنها شور بوده و دارای PH بالایی می باشد. در مناطقی که آب آنها شور نبوده و PH بالایی نیز ندارند از پمپ کفکش از جنس آلومینیوم و چدن استفاده می شود.

به طور کلی نحوه عملکرد پمپ ‌های کفکش به این شکل است که در ساختار آنها یک موتور وجود دارد که این موتور به پروانه ای در داخل محفظه اتصال پیدا می کند و با ورود مایعات به درون پمپ چرخیدن پروانه ها آغاز خواهد شد و در نهایت موجب حرکت کردن ماده سیال و تخلیه آن می شود.


مزایا و کاربردهای پمپ کفکش
از پمپ ‌های کفکش در موارد مختلفی استفاده می شود که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره خواهد شد.


از جمله مهم ترین کاربردهای پمپ‌ های کفکش می توان به موارد زیر اشاره داشت:

• پمپاژ آب صاف

• مایعات رقیق

• تخلیه چاه ها و مخازن

• گلخانه ها

• مزارع و باغات

• فواره ها

• انتقال آب از مخازن و استخرها

• تخلیه پس آب های باران

• مصارف آب شرب

• کف شکنی


همچنین استفاده از پمپ ‌های کفکش دارای مزایایی نیز می باشد که در ادامه به آنها اشاره می شود:

• ظرفیت بالا

• موثر و کارآمد

• هزینه تعمیر و نگهداری پایین تر

• تولید در انواع مختلف به منظور کاربردهای گوناگون


خرید پمپ کفکش
در خرید پمپ کفکش باید برخی نکات را مد نظر قرار دهید تا بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید. قبل از اینکه اقدام به خرید پمپ کفکش کنید لازم است که نوع نیاز خود و همچنین انتظاراتی که از پمپ دارید را مشخص کرده باشید. با توجه به اینکه کاربرد انواع پمپ‌ های کفکش با یکدیگر دارای تفاوت هایی است انتخاب یک پمپ کفکش به میزان زیادی بستگی به نوع نیاز شما خواهد داشت. به عنوان مثال اگر قصد پمپاژ کردن آب های آلوده را دارید خرید یک پ پمپ کفکش گزینه خوبی نخواهد بود بلکه باید از پمپ لجن کش استفاده کنید. اما برای پمپاژ آب های تمیز می توانید یکی از انواع پمپ کفکش را با توجه به میزان شوری آب انتخاب کنید.

از دیگر نکاتی که در خرید پمپ‌ های کفکش باید بدان توجه داشته باشید حداکثر عمق غوطه وری پمپ می باشد. در صورتی که پمپ مورد نظر شما پایین تر از حداقل ارتفاع تعیین شده کار کند باعث می شود که برق زیادی را مصرف کرده و در نهایت نیز از کار بیفتد.

اگر قصد خرید یک پمپ کفکش دست دوم را دارید حتما از سالم بودن آن اطمینان کسب کنید و از کیفیت کابل کشی آن مطلع شوید.


کدام پمپ کفکش را بخریم؟
در حال حاضر انواع پمپ ‌های کفکش در بازار وجود دارد که پمپ کفکش راد و پمپ کفکش توان از جمله باکیفیت ترین انواع این پمپ‌ ها می باشد.


شرکت ایران صنعت نماینده فروش انواع پمپ کفکش در ایران و تهران آماده ارائه خدمات به شما سروران گرامی می باشد.

جهت خرید پمپ کفکش راد و خرید پمپ کفکش توان می توانید از طریق شرکت ایران صنعت اقدام نمایید.

مقاله مرتبط


پمپ کفکش چیست؟

پمپ کفکش که به پمپ چاهی نیز معروف است در زمره پمپ های سانتریفیوژ مستغرق قرار گرفته و به منظور انتقال سیالات تمیز مانند آب استفاده می شود.

ویژگی های پمپ کفکش چیست؟

پمپ های کفکش از جمله الکتروپمپ های مستغرق سانتریفیوژ محسوب می شوند که دارای انواع مختلف سه فاز، تکفاز، فلوتردار و... می باشند.

پمپ کفکش توان

پمپ های کفکش جزو پمپ های پر استفاده در حوزه های مختلف می باشند. یکی از پمپ های کفکش معروف و پرفروش در بازار [(a)|پمپ کفکش توان|/پمپ-کفکش-توان] می باشد.

نحوه عملکرد پمپ کفکش

آیا به دنبال وسیله ای برای تخلیه آب استخر و نهرها و امثالهم هستید؟ پمپ ها بهترین وسیله برای انجام این کار هستند که برای مکش سیال ها و گازها مورد استفاده قرار می گیرند.