ویژگی های پمپ کفکش چیست؟پمپ های کفکش با توجه به نوع کاربردی که دارند از جنس های مختلفی مانند چدن، استیل و آلومینیوم تولید می شوند. از جمله کاربردهای این نوع پمپ ها می توان به پمپ کفکش چاه، تخلیه و انتقال آب چاه و استخر، آبیاری و کاربردهای خانگی و صنعتی دیگر اشاره داشت.

یکی از ویژگی های پمپ کفکش مربوط به سیستم قطع کننده آنها می باشد. می توان پمپ های کفکش را به گونه ای تنظیم کرد که بعد از انتقال میزان مشخصی از آب، کفکش به صورت خودکار متوقف شود. برای انجام چنین کاری می توان از یک تابلو برقی برنامه ریزی شده استفاده نمود. البته در حالت ساده تر امکان استفاده از قطع کن های برقی که اصطلاحا شناور نامیده می شوند نیز وجود دارد. شناورها در اندازه های محدود بر روی پمپ های کفکش آپارات شده و نحوه عملکرد آنها به شکلی است که پس از رسیدن آب یک سطح معین به طور اتوماتیک باعث خاموش شدن کفکش می شود. در جاهایی که حجم آب محدود می باشد و امکان تمام شدن آب پس از مدتی وجود دارد بهتر است که از پمپ های کفکش فلوتردار استفاده کنیم زیرا ممکن است پمپ کفکش با کارکرد خشک بسوزد. اگر یک پمپ کفکش ساده دارید می توانید آن را تبدیل به کفکش فلوتردار نمایید.


نکات مهم در انتخاب و نصب پمپ کفکش
پمپ های کفکش از آب موجود برای خنک کردن موتورشان استفاده می کنند. به همین دلیل قبل از اینکه اقدام به نصب پمپ کفکش نمایید باید محل مورد نظر را از آب پر کرده باشید. کاهش میزان آب و در پی آن بیرون ماند پمپ کفکش موجب از کار افتادن موتور خواهد شد. به همین دلیل به منظور کنترل سطح سیال و همچنین ممانعت از کارکرد بیش از اندازه موتور پمپ کفکش می بایست از یک کنترل سطح یا فلوتر استفاده کرد. کنترل سطح در واقع نوعی قطعه برقی و مکانیکی می باشد که به تابلو فرمان مرکزی متصل شده و شامل دو الکترود می شود. یکی از این دو الکترود در پایین ترین سطح چاه و در مجاورت پمپ کفکش و دیگری مقداری بالاتر از آن قرار خواهد گرفت. در هنگامی که سطح سیال موجود به الکترود بالایی برسد پمپ کفکش شروع به فعالیت خواهد کرد و زمانی که سطح این سیال به الکترود پایین برسد باعث خاموش شدن پمپ خواهد شد. دقت داشته باشید که الکترود مذکور باید به دلیل رسوب و چسبیدن ذرات هر چند مدت یکبار رسوب زدایی شود.

به این نکته دقت کنید که جنس پمپ کفکش باید با در نظر گرفتن نوع کاربرد آن انتخاب شود. مثلا در شرایطی که از اسید، الکل و امثالهم استفاده می شود نباید پمپ کفکش چدنی انتخاب نمود. به طور کلی برای اینکه بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید کاربرد پمپ کفکش و همچنین نوع چاه خود را در نظر بگیرید. همچنین ظرفیت پمپ و ظرفیت پمپاژ آن را به عنوان دو معیار اصلی مد نظر قرار دهید. نکته آخری که باید بدان دقت کنید این است که پمپ کفکش نباید در فضای خشک و بدون آب فعالیت کند.


قیمت پمپ کفکش
قیمت پمپ کفکش به فاکتورهای مختلفی از جمله قدرت، کیفیت، ارتفاع و همچنین کشور تولید کننده پمپ کفکش بستگی دارد. کشورهای تولید کننده پمپ کفکش شامل کشورهایی مانند ایران، چین و ایتالیا می شود که تولیدات این کشورها دارای مشخصات فنی خاص خود هستند. سعی کنید در خرید پمپ کفکش بیش از قیمت به کیفیت و جنس محصول توجه داشته باشید. همچنین در صورتی که قصد خرید پمپ کفکش را دارید ابتدا به چندین مرکز معتبر در حوزه فروش پمپ کفکش مراجعه کنید و لیست قیمت انواع پمپ کفکش را دریافت نمایید. سپس به مقایسه قیمت های انواع پمپ کفکش پرداخته و در نهایت اقدام به خرید کنید.


بهترین پمپ کفکش
در حال حاضر پمپ های کفکش با برندهای مختلف و در انواع گوناگون در بازار کشورمان موجود می باشد. از جمله بهترین پمپ های کفکش موجود در بازار می توان به پمپ کفکش راد و همچنین پمپ کفکش توان اشاره کرد. این پمپ های کفکش از کیفیت ساخت بالایی برخوردار بوده و در عین حال قیمت مناسبی را نیز دارند.


مقاله مرتبط


پمپ کفکش

در صورتی که برای تامین آب آشامیدنی مورد نیاز خود از طریق استخراج از چاه هستید باید فرآیند پاکسازی و تحویل آن را اجرا کنید. اما این کار از چه طریقی ممکن است؟

پمپ کفکش چیست؟

پمپ کفکش که به پمپ چاهی نیز معروف است در زمره پمپ های سانتریفیوژ مستغرق قرار گرفته و به منظور انتقال سیالات تمیز مانند آب استفاده می شود.

پمپ کفکش توان

پمپ های کفکش جزو پمپ های پر استفاده در حوزه های مختلف می باشند. یکی از پمپ های کفکش معروف و پرفروش در بازار [(a)|پمپ کفکش توان|/پمپ-کفکش-توان] می باشد.

نحوه عملکرد پمپ کفکش

آیا به دنبال وسیله ای برای تخلیه آب استخر و نهرها و امثالهم هستید؟ پمپ ها بهترین وسیله برای انجام این کار هستند که برای مکش سیال ها و گازها مورد استفاده قرار می گیرند.