ساختار پمپ کف کش راد


ساختار پمپ کف کش راد
پمپ کفکش راد یکی از انواع پمپ هایی است که در زمینه پمپاژ آب و دیگر مایعات استفاده می شود. اگر قصد خرید پمپ کف کش را داشته باشید، حتما در هنگام بررسی انواع آن ها، با پمپ کفکش راد مواجه خواهید شد. گروه صنعتی راد پمپ، تولید کننده ی انواع پمپ های کف کش، لجن کش و شناور است. به طور کلی پمپ کف کش ساختاری همانند پمپ های توربین عمودی دارند. پمپ کفکش یا همان پمپ EPS با به کار گیری یک موتور الکتریکی با ولتاژ مناسب، پمپ را به حرکت در می آورد. دیگر اجزای پمپ های کف کش نظیر پمپ کفکش راد، شامل یک پمپ گریز از مرکز به همراه شفت عمودی و پروانه می باشد. این پمپ ها در مدل های گوناگونی طراحی و تولید می شوند. پمپ کف کش راد تک مرحله ای و چند مرحله ای هر کدام برای مصارف گوناگونی کاربرد خواهند داشت.

@image

نکاتی در مورد پمپ کف کش راد
مدل های متنوعی از پمپ کفکش راد موجود است که هر کدام برای مصرف خاصی طراحی و تولید شده اند. قطر خروجی 32 تا 100میلی متر، دبی 2 تا 130 متر مکعب در ساعت، دمای سیال تا 50 درجه سانتی گراد و محدوده ارتفاع 5 تا 700 متر مشخصات کلی این پمپ ها می باشد.

برخی از مدل های پمپ کفکش راد مناسب برای مقیاس کم و برخی دیگر برای مقیاس های بزرگ و استخراج آب یا نفت از چاه های عمیق طراحی شده اند. در هنگام خرید با تحقیق در مورد مشخصات فنی هر پمپ، سعی کنید انتخاب درستی داشته باشید که برای رفع نیاز شما مناسب باشد.

بهتر است قبل از راه اندازی پمپ های کف کش،محلی که قرار است پمپ در آن نصب شود از آب پر باشد. همچنین نیاز است که از میزان ولتاژ مورد نیاز اطمینان حاصل کنید.

مقاله مرتبط


پمپ کفکش چیست؟

پمپ کفکش که به پمپ چاهی نیز معروف است در زمره پمپ های سانتریفیوژ مستغرق قرار گرفته و به منظور انتقال سیالات تمیز مانند آب استفاده می شود.

ویژگی های پمپ کفکش چیست؟

پمپ های کفکش از جمله الکتروپمپ های مستغرق سانتریفیوژ محسوب می شوند که دارای انواع مختلف سه فاز، تکفاز، فلوتردار و... می باشند.

پمپ کفکش توان

پمپ های کفکش جزو پمپ های پر استفاده در حوزه های مختلف می باشند. یکی از پمپ های کفکش معروف و پرفروش در بازار [(a)|پمپ کفکش توان|/پمپ-کفکش-توان] می باشد.