بررسی ویژگی های دیزل ژنراتور ولوو


دیزل ژنراتور ولوو
شرکت ولوو پنتا در سال 1907 میلادی تأسیس شد. این شرکت فعالیت خود در بازار را با تولید موتور های دریایی آغاز نمود و پس از موفقیت در این عرصه تولید دیزل ژنراتورهای ولوو توسط این شرکت آغاز شد.

این شرکت با هدف کسب بازارهای جهانی در زمینه تولیدات این محصول از متخصصان خبره برای بالا بردن کیفیت آن استفاده نموده است.

دیزل ژنراتور ولوو از لحاظ مالی مقرون به صرفه هستند. رعایت اصول زیست محیطی در طراحی و ساخت این دیزل ژنراتورها باعث استفاده عمومی تر از آنها شده است.

استفاده از خروجی برق زیاد و سوخت کمتر باعث تفاوت این محصولات با نمونه های مشابه دیگر شده است.

استفاده از تجهیزات و فناوری روز دنیا و همچنین ارائه گارانتی های معتبر در هنگام خرید دیزل ژنراتور ولوو باعث شده تا این محصول شرکت ولوو پنتا از محبوب ترین محصولات دیزلی بازار رقابت جهانی نام بگیرد.

@image

بررسی ویژگی های انواع دیزل ژنراتور ولوو
این محصولات از لحاظ سخت افزاری از قسمت های مختلفی و متنوعی با کاربرد های مختلف تشکیل شده است که در ادامه به بررسی و بیان ویژگی های چند مورد از آنها می پردازیم.

اصلی ترین قسمت تمامی این محصولات موتور آنهاست. این موتور ها ساخت شرکت ولوو پنتا بوده و سیستم تزریق سوخت آنها به صورت مستقیم انجام می گیرد.

تابلو های دستی این محصولات علاوه بر بهره بردن از ولت متر، آمپر متر و فرکانس متر دارای کلید قطع اضطراری و همچنین نشان دهنده سرعت کار هستند.

کوپلینگ دیزل ژنراتور ولوو دارای لرزه گیر های لاستیکی و شاسی بسیار قوی فولادی هستند. این محصول دارای پوشش رنگ کوره ای و قسمتی مخصوص برای ورود و خروج سوخت است.

معمولاً شرکت ولوو پنتا تجهیزات اضافی مانند تابلو ارجنسی ، دمپر، هیتر گرم کننده آب و ... را به صورت آپشن برای دیزل ژنراتور ولوو در اختیار مشتریانش قرار می دهد.

مقاله مرتبط


اصول کار ژنراتورها

شما به خوبی با چراغ قوه، رادیوهای جیبی و سیستم برق اتومبیل که در آن ها باطری منبع قدرت است، آشنا هستید. در این موارد جریانی که از باطری کشیده می شود کم است. خوب است بدانید باطری ها موقعی که جریان کمی مورد نیاز باشد می توانند مدت ها بدون شارژ شدن جریان مورد نیاز را تامین کنند باطری ها به خوبی می توانند برق دستگاه های الکتریکی را تامین کنند. اما تعداد زیادی از دستگاه های برقی برای راه اندازی به مقدار زیادی جریان، با ولتاژ بالا نیاز دارند. برای مثال لامپ ها و موتورهای قوی به جریان و ولتاژی نیاز دارند که هیچ باطری توانایی تامین آن را ندارد، بنابراین غیر از باطری منابع قدرت دیگری برای تامین برق این نوع وسایل مورد نیاز است. چنین قدرت زیادی توسط الکتریکی به نام ژنراتور تولید می شود. ژنراتورها می توانند جریان مستیقیم DC و یا جریان متناوب AC تولید کنند، که توان آن ها می تواند از چند وات تا چندین مگاوات باشد.